26 ledna 2012

Twiggy

Twiggy, vlastním jménem Leslie Hornby, modelka poloviny 60. let. Byla první modelkou dnešního typu - chlapecký look, žádná prsa, krátké vlasy, pouze kosti a kůže. Byla to první žena z modelingové branže, která odstartovala éru anorektických postav. Média o ní psala jako o dívce vypadající jako vystrašené kotě, měla velké tajuplné oči, na které si nalepovala až 3 vrstvy řas. Twiggy, jak jí všichni začali říkat, se stala modelkou ve svých 15 letech, později z ní byla supermodelka.
Překlad z angličtiny: twig - tenký proutekBylo by ovšem zajímavější číst si o této dívce, kdyby všechny dnešní modelky neměli její míry. Bohužel v průběhu let se do popředí dostal módní trend vychrtlosti, který nám nastolili sami módní návrháři. Není divu! Většina návrhářů jsou gayové a tak samozřejmě vyhledávají a požadují chlapecké postavy. Přesně takto vysvětlují tento trend doktoři po celém světě.

Letos (2012) bude Twiggy 63 let, modelkou už tedy není a dokonce se snaží vyjádřit svůj nesouhlas s vychrtlými modelkami na přehlídkových molech.


Žádné komentáře:

Okomentovat

Archiv článků