11 června 2013

Extrifit WPC 80

Přináším vám recenzi na proteinový prášek od firmy Extrifit, a to na Professional WPC 80.

Tento syrovátkový proteinový prášek se vyrábí v šesti různých příchutích, abych některé z nich hned na začátku nenadržovala, seřadím je podle abecedy, tedy:

 • banán
 • borůvka
 • čokoláda
 • čokoláda & kokos
 • jahoda
 • vanilka
V obchodech se pak můžete setkat s následujícími baleními:
 • 30 g
 • 250 g
 • 2 kg
Já nakupuji 30 g balení za 22 Kč, čtvrtkilové balení za 172 Kč a dvoukilové balení za 1039 Kč, kdy ještě zdarma dostanu jedno čtvrtkilové balení. Pokud by jste měli o protein zájem, můžete si ho objednat tam, kde já (fitness4u.cz) a nebo rovnou na oficiálních stránkách Extrifitu (záložka e-shop).

Složení jednotlivých příchutí je podobné. 

Čokoláda & kokos
Výživové hodnoty:
100 g: 1533 KJ/ 365 kcal
Proteiny: 75,4 g
Sacharidy: 9,3 g
Tuk: 2,9 g
Cholesterol: 0,2 g
Složení výrobku: 100% CFM - mikrofiltrovaný syrovátkový proteinový koncentrát - instantní, kakao odtučněné, guarová guma (zahušťovadlo, stabilizátor), aroma, sladidla: sucraloza, acesulfam K, přírodní trávicí enzymy Bromelain a Papain.

Banán
100 g: 1566 KJ/ 374 kcal
Proteiny: 75 g
Sacharidy: 11 g
Tuk: 2 g

Borůvka
100 g: 1491 KJ/ 356 kcal
Proteiny: 74 g
Sacharidy: 8 g
Tuk: 2 g

Čokoláda
100 g: 1538 KJ/ 368 kcal
Proteiny: 74 g
Sacharidy: 10 g
Tuk: 2 g

Jahoda
100 g: 1505 KJ/ 360 kcal
Proteiny: 75 g
Sacharidy: 8 g
Tuk: 2 g

Vanilka
100 g: 1483 KJ/ 354 kcal
Proteiny: 75 g
Sacharidy: 6 g
Tuk: 2 g

Můj názor:
Pár proteinů od různých značek už jsem měla možnost vyzkoušet a všechny mi připadaly velice umělé. WPC byl mým prvním proteinem a vždy jsem se k němu opět vrátila. Vyhovují mi všechny příchutě, i když nejraději mám borůvku a čokoládu & kokos. Vanilka je taková velice neutrální, jako protein bez příchutě. Banán skutečně chutná jako banán, lépe řečeno jako všechny výrobky, které tak mají chutnat ("šejky", nápoje, kaše, zmrzliny...). Borůvka je pro někoho dost nevýrazná, pro mě má zvláštní ovocnou chuť. Čokoláda je klasika, ale mám raději její "slabší" variantu čoko & kokos, která chutná více jako kakao nebo granko. Jahoda neurazí, ani nenadchne. Když jsem si protein rozmíchávala v mléce lžičkou, protože jsem neměla mixér, hrudkovatěl. Rozmíchaný ve vodě mi nechutnal. Vůně není nijak výrazná či dokonce drastická. Protein jsem vyzkoušela i při pečení a mohu jen doporučit.
Rozpustnost: 4/10 (nerozmíchatelnost bez mixéru)
Chuť: 9/10 (mínus jeden bod za chuť ve vodě)
Trávení: 10/10
Aroma: 5/10

Celkové hodnocení jako ve škole: 228 komentářů:

 1. Myslím, že Tvoji dvorní anonymové Tě za tento článek sežerou...

  OdpovědětVymazat
 2. tenhle protein je vážně snad na každém blogu, má tak dobrou reklamu :D )(nemyslím to ve zlém) :) nejvíc by mě lákal asi čokoláda a kokos :)

  OdpovědětVymazat
 3. Zkus ho protřepat v šejkru/nějaké jiné uzavíratelné nádobě, tak se mi promíchal vždycky dobře. Ale po prvotním nadšení mi bohužel proteiny chutnat přestaly...

  OdpovědětVymazat
 4. tak mě tak napadlo, zkoušela jsi strávit třeba 2 dny bez počítače a možnosti surfování na internetu?????

  nebo zkoušela jsi aspoň jeden den nic neuklízet a strávit ten čas jinak???

  dík za odpověď

  Bella

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ano, když jsem byla mimo domov.

   Vymazat
  2. no to je pochopitelný...ale já myslela když máš prostě normální den.....že bys třeba ráno vstala, šla se nasnídat žila den bez uklízení a počítače......napadá tě co by si mohla dělat? jakou činností by ses mohla zabývat?....

   Bella

   Vymazat
  3. Těžko říct. Asi bych poseděla a pokecala s přáteli, četla si, šla do práce, posekala trávník, mrkla na televizi, jela nakoupit...;)

   Vymazat
  4. a proč to tak neděláš?...vždyť to zní jako daleko lepší náplň dne, než jen každý den strávit X hodin uklízením a projížděním netu....samozřejmě by tě to stálo daleko víc energie, kdyby jsi dny trávila spíše dle tvého seznamu...ale možná by tě právě to postupně donutilo otevřít se normálnímu světu a nebýt uzamčená u sebe v zámku....

   Bella

   Vymazat
  5. Hmm, ty jsi nějakým nedopatřením získala pocit, že celý den sedím doma na zadku u počítače...:D To fakt ne.

   Vymazat
  6. Tak proč to pak piješ? Já právě myslela, že ti to chutná. Jez bílkoviny stravou a mezi jídlama si popíjej gainer ať to má nějaký výsledky.

   Vymazat
 5. Nezkousela jsi i nějaký gainer? Ten by ti možná prospel víc, nebo pít obojí

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ne asi, určitě:-)

   Vymazat
  2. Nepiju protein kvůli přibírání, ale kvůli nedostatku proteinů.

   Vymazat
  3. A proč se v tom případě nesnažíš je jíst spíš stravou tohle je pro kulturisty... doporucuju třeba tvrdý sýry, maso, arašídové máslo, avokádo, ats

   Vymazat
  4. Snažím se je jíst stravou.

   Vymazat
  5. Tak proč to pak piješ? Já právě myslela, že ti to chutná. Jez bílkoviny stravou a mezi jídlama si popíjej gainer ať to má nějaký výsledky.

   Vymazat
  6. Už mě unavuje pořád dokola to vysvětlovat. KONEC

   Vymazat
  7. Přesně tak to děláš i se svojí léčbou... utíkat před ní... nepostavíš se tomu čelem, nesnažíš se.... dokud ti tohle nedojde neuzdravíš se. "KONEC"... jasně, tim to vyřešíš

   Vymazat
  8. souhlas s anonymem, už seš s tím fakt trapná...

   Vymazat
 6. Co jsi z něho pekla?

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Čokoládovou buchtu s tvarohem.

   Vymazat
  2. A jaká byla? Nebo ani proteinovou buchtu nejis?

   Vymazat
  3. Tuto jsem neměla. Ale prý byla dobrá ;)

   Vymazat
  4. No comment...
   Kupuješ si protein aby si z něho pekla ostatním... Hlavně abys nepřibrala

   Tomu říkám snaha se vyléčit

   Vymazat
  5. tohle je opravdu hodně zlý...co by ti kurňa udělalo přikázat si sníst jeden kus buchty kterou si sama upekla?!....buď na sebe trochu přísná!!!!...jinak se k vyléčení nedostaneš....teda pokud ho opravdu chceš...

   bella

   Vymazat
  6. Když už něco peču, tak snad ochutnám, ne? Obzvlášť když je to z proteinu a ten máš tak ráda....

   Vymazat
 7. Ahoj. Chtěla jsem ti jen ještě napsat postřeh ohledně špeku. Několik lidí ti říkalo, že ten špek vidí jenom tvoje mysl. Zajímalo by mě jestli tomu věříš nebo jsi si skutečně jistá, že tam ten špek máš? Mám pro tebe jeden poznatek, který by mohl s tvou jistotou hnout. Kdysi jsem chodila na kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou. Nebylo to vlastně moc o kreslení, ale o umění se správně dívat na věci. Představ si, že jsme malovali podle reálného modelu, dívali se na něj, ale malovali úplně něco jiného. Jen podle toho, jak jsme si mysleli. Jak jsme byli zvyklí se dívat na lidi, namalovali jsme obočí člověku, který ho téměř neměl a spoustu takových kiksů ... mysl je prostě čarodějka. Zkus se na sebe podívat opravdu reálně, jako kdybys byla někdo jiný a uvidíš to ... poporvé se podíváš anorexii do očí.

  OdpovědětVymazat
 8. Protein neni spatny, ale daleko lepsi je Afinity Whey Pro 80. Nevyhoda je, ze prichute jsou jen cokolada a vanilka.

  OdpovědětVymazat

Archiv článků